ייעוץ והכוונה לפרישה

בשנת 2012 חוקק תיקון 190 לפקודת מה הכנסה שעשה שינוי משמעותי ביותר בכל הקשור לקצבאות, פטורים על פיצויים, פטורים על פנסיות והיוון קצבאות.

כיום, בניגוד לעבר – כל אדם אשר מגיע לגיל הפנסיה חייב לדאוג לעצמו ולהגיש בקשות וטפסים כדי לממש את זכותו לפטורים המגיעים לו על פי חוק.

כלומר – המדינה מצפה שכל אדם ימלא את הטפסים הרלוונטיים  (שהם מורכבים ומסובכים ביותר) כדי לממש את זכותו החוקית. אבל האמת המרה היא שכדי לדעת מה נדרש ומה כדאי, מה מותר ומה אסור ואיך מונעים משברים וטעויות גורליות במילוי הטפסים הללו עברתי קורס בן 50 שעות, ואני איש מקצוע המגיע מתחום המיסוי ובקיא בו.

תנו לי לסכם עבורכם את תמצית עולם מיסוי כספי הפרישה.

תכנית פרישה מותאמת אישית

הדבר הראשון ואולי החשוב ביותר שכדאי לדעת הוא, שניתן לתכנן את תקופת הפרישה שלנו מראש. זה לא מתחיל ונגמר בחישוב קר של כמה כסף יהיה לנו בתקופת הפרישה, אלא בתכנית מורכבת הכוללת תכנון מס מוקדם, לקיחת החלטות מושכלות הנוגעות לכספי הפיצויים וישפיעו במישרין ולטווח הארוך על כספי הפרישה ועל המס שתשלמו עליהם משך כל תקופת הפרישה שלכם עד 120.

מיהו יועץ המיסוי בפרישה ומה תפקידו?

יועץ מיסוי פרישה הוא רואה חשבון או יועץ מס, המומחה במיסוי פנסיה ופיצויים. מדובר במערכת סבוכה של חוקים ומיסים הנוגעים לתחום הפרישה, וההכרות עימם אינה טריוויאלית כלל ועיקר. לראיה, גם אצל פקיד השומה תמצאו מחלקה נפרדת העוסקת במיסוי פנסיה ופיצויים.

יועץ הפרישה המקצועי ידע לבנות עבורכם תכנית טרם הפרישה אשר תחסוך עבורכם תשלום מיסים אשר רבים משלמים אותם מבלי שיידעו כלל שיש דרכים רבות למזער אותם. זו גם החשיבות הרבה שיש לייעוץ לפני הפרישה בפועל.

כיצד מתבצעת בדיקתו של יועץ מיסוי פרישה?

ראשית, יועץ הפרישה יבחן יחד אתכם את התכניות הקיימות שיש לכם בטווח הקצר ובטווח הארוך, ביחס למימוש האפשרי שלהן על פי התמונה הפיננסית העולה מבדיקת המוצרים הפנסיוניים שברשותכם.

בשלב שני יבדוק יועץ הפרישה לעומק את ההיבטים המיסויים שיש לכל אחת מהתכניות, אם על ידי משיכה חד פעמית של כספים ואם באמצעות קצבה חודשית, את הטבות המס המירביות להן אתם זכאים, את הרכב חסכונותיכם ואת הפרשותיכם החודשיות/השנתיות.

לכל תכנית משמעות מיסויית משלה והדברים ייבחנו רק ביחס אליה, שכן כל תכנית אחרת עלולה לעלות בתוהו כשתגיעו למעמד המימוש שלה ותגלו כי מוטל על כספי הפיצויים או הפרישה שלכם מס כבד.

תפקידו של יועץ הפרישה הוא לבנות עבורכם חלופות למימוש מיטבי של כספי הפיצויים והפרישה, על פי מצב השוק ברגע הנתון ובעתיד הנראה לעין.

חשוב מאד לשמור את כל טפסי ה 161 שקיבלתם כאשר פרשתם מהמעסיקים השונים בימי חייכם – הם מאד חשובים לחישוב הפטור המגיע ולתכנון המס המיטבי עבורכם.

 

מתי כדאי להיעזר בשירותיו של יועץ מיסוי פרישה?

בכל מצב בו אתם עומדים לפני פרישה, מרצון או שלא מרצון, אל תיקחו החלטה כלכלית או מיסויית, אל תחתמו על מסמכים ואל תגישו דיווחים לרשויות המס מבלי שנועצתם ביועץ מיסוי לפרישה. ייעוץ מס לפני פרישה עשוי להשפיע ולעיתים אף לקבוע, את תמונת עתידכם הכלכלי.

אם פרשתם וטרם דאגתם לפטור המגיע לכם – חשוב לפנות אלינו בהקדם על מנת שנממש את זכותכם לפטור על הפנסיה המגיע לכם ולחסוך אלפי שקלים ויותר בכל שנה כולל השנים הקודמות.

למה כדאי לכם לבחור בנו?

כי יעוץ מס לפורשים הינה אחת ההתמחויות שלנו, כי יש לנו ניסיון רב בתחום, למדנו אותו ודאגנו כבר לרבים מאד לממש את זכותם ולקבל החזרי מס עבור הפנסיה המשולמת להם.