מדוע חשוב ייעוץ פרישה לפנסיה

לפני או אחרי הפרישה...

המאמר מאת: רו”ח יורם שיפר

כל מי שהגיע לגיל פרישה זכאי לקבל פטור ממס על כספי הפנסיה שלו!

עומד לצאת לפנסיה בקרוב? פנה אלינו עוד היום

יצאת כבר לפנסיה ? עדיין לא מאוחר!
אנו נבנה עבורך תכנית טרם הפרישה, כדי לנצל את מלוא האפשרויות לתכנון מס אופטימלי
ומימוש הזכויות שלך לפטור ממס , לחסכון של עשרות ומאות אלפי ₪.

לא חסכת - לא שילמת!

 

  • למה כדאי לכם לבחור בנו?

יעוץ מס לפורשים הינה אחת ההתמחויות שלנו, ויש לנו מעל 20 שנות ניסיון בתחום, דאגנו כבר לרבים מאד לממש את זכותם ולקבל החזרי מס עבור הפנסיה המשולמת להם

  • אף אחד לא יספר לך מהן הזכויות שלך להטבות מס!

החוק קובע שכל פורש חייב להגיש את הטפסים המתאימים ולערוך את חישובי הפטור המגיעים לו , אף אחד לא יספר לך מה מגיע לך וכיצד לערוך את תחשיב הפטור המגיע לך – לכן אתה חייב להתייעץ עם מומחה למיסוי פרישה – פנה אלינו עוד היום ונגלה לך את מה שאף אחד לא מספר לך…

  • תכנית פרישה מותאמת אישית

הדבר הראשון ואולי החשוב ביותר שכדאי לדעת הוא, שניתן לתכנן את תקופת הפרישה שלנו מראש. זה לא מתחיל ונגמר בחישוב קר של כמה כסף יהיה לנו בתקופת הפרישה, אלא בתכנית מורכבת הכוללת תכנון מס מוקדם, לקיחת החלטות מושכלות הנוגעות לכספי הפיצויים וישפיעו במישרין ולטווח הארוך על כספי הפרישה ועל המס שתשלמו עליהם משך כל תקופת הפרישה שלכם עד 120

הגעת לגיל הפרישה? חשוב להגיע אלינו כדי לנצל באופן המיטבי את הפטורים ממס עבור הפנסיה שלך – פנה אלינו למידע נוסף…

  • מיהו יועץ המיסוי בפרישה ומה תפקידו?

יועץ מיסוי פרישה הוא רואה חשבון או יועץ מס, המומחה במיסוי פנסיה ופיצויים. מדובר במערכת סבוכה של חוקים ומיסים הנוגעים לתחום הפרישה, וההכרות עימם אינה טריוויאלית כלל ועיקר. לראיה, גם אצל פקיד השומה תמצאו מחלקה נפרדת העוסקת במיסוי פנסיה ופיצויים.

יועץ הפרישה המקצועי ידע לבנות עבורכם תכנית טרם הפרישה אשר תחסוך עבורכם תשלום מיסים אשר רבים משלמים אותם מבלי שיידעו כלל שיש דרכים רבות למזער אותם. זו גם החשיבות הרבה שיש לייעוץ לפני הפרישה בפועל.

  • כיצד מתבצעת בדיקתו של יועץ מיסוי פרישה?

ראשית, יועץ הפרישה יבחן יחד אתכם את התכניות הקיימות שיש לכם בטווח הקצר ובטווח הארוך, ביחס למימוש האפשרי שלהן על פי התמונה הפיננסית העולה מבדיקת המוצרים הפנסיוניים שברשותכם.

בשלב שני יבדוק יועץ הפרישה לעומק את ההיבטים המיסויים שיש לכל אחת מהתכניות, אם על ידי משיכה חד פעמית של כספים ואם באמצעות קצבה חודשית, את הטבות המס המרביות להן אתם זכאים, את הרכב חסכונותיכם ואת הפרשותיכם החודשיות/השנתיות.

לכל תכנית משמעות מיסויית משלה והדברים ייבחנו רק ביחס אליה, שכן כל תכנית אחרת עלולה לעלות בתוהו כשתגיעו למעמד המימוש שלה ותגלו כי מוטל על כספי הפיצויים או הפרישה שלכם מס כבד.

תפקידו של יועץ הפרישה הוא לבנות עבורכם חלופות למימוש מיטבי של כספי הפיצויים והפרישה, על פי מצב השוק ברגע הנתון ובעתיד הנראה לעין.

חשוב מאד לשמור את כל טפסי ה 161 שקיבלתם כאשר פרשתם מהמעסיקים השונים בימי חייכם – הם מאד חשובים לחישוב הפטור המגיע ולתכנון המס המיטבי עבורכם.

  •  מתי כדאי להיעזר בשירותיו של יועץ מיסוי פרישה?

בכל מצב בו אתם עומדים לפני פרישה, מרצון או שלא מרצון, אל תיקחו החלטה כלכלית או מיסויית, אל תחתמו על מסמכים ואל תגישו דיווחים לרשויות המס מבלי שנועצתם ביועץ מיסוי לפרישה. ייעוץ מס לפני פרישה עשוי להשפיע ולעיתים אף לקבוע, את תמונת עתידכם הכלכלי.

אם פרשתם וטרם דאגתם לפטור המגיע לכם – חשוב לפנות אלינו בהקדם על מנת שנממש את זכותכם לפטור על הפנסיה המגיע לכם ולחסוך אלפי שקלים ויותר בכל שנה כולל השנים הקודמות , לתיאום פגישה בלתי מחייבת , נא למלא את הפרטים בטופס יצירת קשר באתר.

 

זכור !  לא חסכת – לא שילמת , התקשר עוד היום כדי שנבדוק איך אנחנו יכולים לעזור לך.

 

המאמר מאת רו"ח יורם שיפר

שותף מנהל במשרד רואי החשבון "זיו שיפר ושות – רואי חשבון". רו"ח יורם שיפר הינו יזם אינטרנט בלתי נלאה, מפתח המערכת UCAN2 , invoice4u ועוד כמה וכמה מערכות שנועדו לעזור לבעלי עסקים לעוף אל עבר הזריחה. הוא גם מנגן על חצוצרה, מופיע עם תזמורת כלי הנשיפה כלים שלובים, נשוי, אב ל 3 ילדים ובסך הכול ממש שמח בחלקו.