גיוס אשראי בנקאי

עסקים בכל המדינה מתמודדים עם מצוקת אשראי קשה. כל עסק חייב לנהל היטב את תזרים המזומנים שלו על מנת לממן את ההוצאות השוטפות, אך עסקים הוקמו כדי להתפתח, לצמוח ולהגדיל את מקורות ההכנסה, לכן עסקים קטנים, בינוניים וגדולים זקוקים לפתרונות איכותיים לצורך גיוס אשראי נוסף.
במציאות הכלכלית של היום, עסקים מתמודדים עם בעיות הון חוזר ולחץ תזרימי קשה המונע מהם להתפתח ולצמוח, גם כאשר העסק רווחי ומחזור העסקאות השנתי שלו גדול. לכן מצוקת האשראי הקשה איתה העסקים נאלצים להתמודד הביאה למגוון פתרונות לגיוס אשראי לעסקים.

 

אפיקי גיוס אשראי לעסקים

חשוב לדעת כי כל עסק יכול לגייס אשראי לעסקים ממקורות שונים כמו בנקים מסחריים, חברות למימון חוץ בנקאי, קרנות מימון לעסקים וכדאי לבדוק גם אפשרות לקחת הלוואה מהקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה.

מקורות לגיוס אשראי לעסקים:

בנקים מסחריים – הבנקים מציעים מגוון הלוואות לעסקים, למשל הלוואת לכל מטרה, הלוואות אקספרס, מימון לרכישת רכב חדש או יד 2 לעסק, ניכיון שיקים, הלוואות ליבואנים וליצואנים בתנאים מועדפים ועוד. יש לציין כי גם הגדלת מסגרת האשראי מהווה סוג של הלוואה. עסקים רבים פונים קודם כל לבנק שלהם כדי לבקש הלוואה, ובמקרים מסוימים הבנק יכול להציע את התנאים הנוחים ביותר מבחינת ריבית, תקופה, סכום וכו’. עם זאת, לא תמיד הבנק יציע את ההלוואה עם הריבית המשתלמת ביותר לכן חשוב לערוך סקר שוק ולבדוק מקורות נוספות לגיוס אשראי לעסק.

חברות למימון חוץ בנקאי – חברות למימון חוץ בנקאי כמו חברות כרטיסי האשראי וחברות מימון פרטיות הפועלות בהיתר מטעם משרד האוצר מציעות הלוואות מסוגים שונים לעסקים בכל התחומים. יש לציין כי תנאי ההלוואות החוץ בנקאית לעסקים השתפרו וניתן לקחת הלוואה בריבית נוחה כמו בבנקים, וחשוב לזכור כי המימון החוץ בנקאי אינו משפיע על האובליגו בבנק ומציע יתרונות נוספים לבתי העסק.

קרנות מימון לעסקים – יש מגוון קרנות סיוע המציעות הלוואות נוחות בתנאים מועדפים לכל העסקים. לכל קרן מימון יש קריטריונים שונים לכן חשוב לבדוק כמה אפשרויות. בנוסף, יש קרנות בערבות המדינה, בראשן הקרן לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה. קרן הסיוע לעסקים בערבות המדינה מציעה הלוואות בתנאים מועדפים עם ערבות מדינה עד 75% במסלולים כמו הקמת עסק, השקעות בעסק קיים ומסלול הון חוזר. מעבר לקרנות בערבות המדינה יש קרנות של הסוכנות היהודית וקרנות סיוע פילנתרופיות.

 

איך לבחור נכון את הגוף הפיננסי המעניק אשראי לעסקים?

כדי לבחור נכון ממי לגייס אשראי לעסקים כדאי לקבל ייעוץ מאנשי מקצוע מנוסים וחשוב לערוך סקר שוק ולהשוות הצעות מגופים פיננסים שונים. יש לציין כי הבנקים לרוב יציעו את ההלוואות הזולות ביותר, עם זאת ההלוואה פוגעת במסגרת האשראי, יש להעמיד ביטחונות לטובת הבנק והבירוקרטיה הכרוכה בגיוס אשראי מהבנק היא מתישה.

הבנקים מערימים לא מעט קשיים על עסקים קטנים ובינוניים הזקוקים לאשראי נוסף, ואם העסק מוגבל בחשבון הוא אינו יכול לקבל הלוואה מהבנק.

גיוס אשראי לעסקים מחברות המימון החוץ בנקאי קל יותר, אך בדרך כלל תנאי המימון פחות משתלמים לעסק, כמובן בהשוואת לריביות שהבנקים מציעים. חברות המימון החוץ בנקאי מציעות הלוואות גמישות, ניתן לקבל את הכסף תוך זמן קצר, לפעמים באותו היום, וגם לחברות המימון החוץ בנקאי יש הלוואות מסוגים שונים המיועדות לעסקים, למשל הלוואת אקספרס, הלוואה לכל מטרה, הלוואה לרכישת רכב ועוד.

קרנות המימון מציעות הלוואות אטרקטיביות בריבית נוחה, אך התהליך לקבלת המימון עשוי להיות ממושך. לכן, הדרך היעילה, המהירה והבטוחה לגייס אשראי לעסק היא בעזרת יועצים מנוסים. היועצים מכירים את כל האפשרויות לגיוס אשראי והם מתאימים את הפתרון לצורכי העסק, ליכולת ההחזר שלו ולמצבו הפיננסי.

 

כיצד משרד רואי חשבון זיו שיפר ושות’ יכול לסייע לעסק בזקוק לגיוס אשראי?

המחלקה הכלכלית במשרד רואי חשבון זיו שיפר ושות’ מתמחה בגיוס אשראי לעסקים, צוות המחלקה מציע ליווי צמוד ומקצועי לכל בעלי העסקים המעוניינים לגייס אשראי נוסף לעסק שלהם. המומחים המנוסים של משרד זיו שיפר ושות’ בוחנים לעומק את המצב הפיננסי ואת התזרים של העסק, מאפיינים את צורכי המימון והאשראי שלו ומעניקים ייעוץ לבחירת אפיקי האשראי המשתלמים ביותר לעסק.
בין היתר המומחים בוחנים אפשרויות כמו הגדלת מסגרת האשראי בבנק, ניכיון שיקים, הלוואות מגופים פיננסיים שונים ועוד.

הליווי כולל בחינת צרכי האשראי של העסק ותכנון מבנה אשראי מתאים, פנייה לבנקים המתאימים וליווי משא ומתן עד לאישור האשראי.

  • קביעת מסגרת אשראי קביעת מסגרות אשראי
סניפים
חיפה
יוחנן הסנדלר 20, חיפה
תל אביב
רח' חומה ומגדל 16 בית יואל קומה 1
טבריה
רח' יוחנן בן זכאי 41 טבריה