ליסינג מימון ציוד

המאמר מאת: רו”ח זיו כרסנטי

משרדנו מתמחה בגיוס אשראי לעסקאות ליסינג לרכבים, משאיות ולציוד.

ליסינג משאיות

הינה תופעה חדשה, תופעה זו הכרחית שכן כיום יותר ויותר חברות/עסקים זקוקים למשאיות אך לא מעוניינים לשלם את מלאו סכום הקנייה. ליסינג למשאיות הינה שיטה כלכלית אותה חברתנו מציעה על מנת שהלקוח יוכל להשתמש במשאית תוך הפחתת כלל העבודה הנלוות לאחזקת משאית באופן משמעותי. הליסינג מאפשר ללקוח לקבל משאית חדשה ללא כל הטרחה שבהוצאות הקבועות כגון ביטוח.

היתרונות של ליסינג למשאיות:

במהלך תקופת הליסינג כל ההוצאות הנלוות לאחזקת המשאית ממומנות על ידי חברת הליסינג, כולל תקלות מכאניות, טסט וביטוח.

 

בחבילת הליסינג למשאיות כולל את הרכיבים הבאים:

  • שירות ייעוץ מקצועי בבחירת סוג המשאית, סוג המרכב והמערכות הנלוות למשאית בהתאמה אישית ללקוח.
  • כיסוי ביטוח מלא – חובה ומקיף.
  • אחזקה שוטפת הכוללת תיקונים בחלקים מקוריים וטיפולים שוטפים- במוסכים מורשים של היבואן.
  • רישוי שנתי, כולל תשלום אגרת רישוי.
  • שירותי דרך וגרירה.
  • מוקד 24 שעות ביממה.

היתרון הכספי ברור – ראשית, ליסינג למשאיות מאפשר הוצאה קבועה וידועה מראש בכל הקשור למשאית. שנית, פריסת התשלומים למספר רב של חודשים במקום רכישה אחת ממוקדת בסכום גבוהה. היבט שלישי, ההוצאה מוכרת לצורכי מס כהוצאה ולא כהשקעה. ואחרון, בעזרת החיסכון בעת ביצוע עסקת ליסינג למשאית תוכל להפנות את המשאבים שהכוונו לקנייה למטרות אחרות.

ליסינג תפעולי

ליסינג לתקופה של בין שנתיים לארבע שנים, במשך התקופה נהנה המחכיר מהרכב ומטיפולים ברכב הנעשית על-ידי חברת הליסינג. בתמורה מקבלת חברת הליסינג סכום כסף חודשי קבוע. ליסינג תפעולי נפוץ מאוד בקרב חברות גדולות אשר נדרשות לצי רכב עבור הניהול העצמי שלהן, ועובר עובדיהן.

חברות כאלו יעדיפו לבצע תשלום קצת יותר גבוה שדורשת שיטת מימון זו, אבל ייהנו מהערך המוסף בכך שהאחריות הכללית על הרכב היא של חברת הליסינג. אין צורך בבזבוז זמן על מוסכים, תשלומי אגרות וחידושי ביטוחים. העובדים המקבלים רכב כזה גם נהנים מהמותרות היחסית שבשימוש ברכב חדש.

ליסינג מימוני

הלקוח מקבל ציוד/רכב ומתחזק אותו בעצמו, בעסקה זו התשלום החודשי בא לכסות את הריבית על ההון שהושקע ברכישת הציוד/הרכב ואת הפחת על הציוד/הרכב. ליסינג מימוני מאפשר החכרת רכב לתקופה קצובה של עד 4 שנים אשר בסיומו יכול המחכיר לרכוש את הרכב. הרכישה נעשית באופן שמשתווה לערך הרכב באותה תקופה, בתוספת הפיקדון שהוא שילם בתחילת העסקה.

במידה והוא מעוניין להחליף לרכב אחר ניתן לעשות זאת תמורת תשלום נוסף, ואם מחליט החוכר לצאת מעסקת הליסינג עליו לשלם קנס. בעסקת הליסינג המימוני המחכיר לא מקבל טיפולים מידי חברת הליסינג ולעליו לבטח את עצמו ואת הרכב כאשר הפיצוי על רכב במקרה של תאומנה עוברת לחברת הליסינג שכן הרכב שייך לה.

לקבלת ייעוץ בנושא תוכנית הליסינג המתאימה לעסק שלך מאת רואה חשבון מומחה ובעל ניסיון התקשרו עכשיו 073-2520000

המאמר מאת רו"ח זיו כרסנטי

שותף מנהל במשרד רואי החשבון "זיו שיפר ושות – רואי חשבון". מפקח מס הכנסה בעברו ומומחה בפתרון מחלוקות וטיפול בענייני מס הכנסה. רו"ח זיו כרסנטי מנהל את הקשר מול רשויות המס, הוא נשוי ואב ל 3 ילדים.

סניפים
חיפה
יוחנן הסנדלר 20, חיפה
תל אביב
רח' חומה ומגדל 16 בית יואל קומה 1
טבריה
רח' יוחנן בן זכאי 41 טבריה