האם ניתן להעסיק את בת הזוג שלך בעסק בהיבט ביטוח לאומי?

האם ניתן להעסיק את בת הזוג שלך בעסק בהיבט ביטוח לאומי?

רשויות המס מערימות קשיים בכל דרישה ככל שמדובר בהעסקת בת הזוג שלך בעסק.

הסיבה נעוצה בעובדה שבמקרה כזה קיימים יחסים מיוחדים בין המעסיק והעובד כך שיש לא מעט בעלי עסקים אשר מנצלים העסקה כזו לרעה באופן שהם ״מעסיקים״ את בת הזוג רק למראית עין כדי להנות משיעורי מס מופחתים וקבלת קצבאות מביטוח לאומי שלא כדין.

זו הסיבה שבכל פעם בה מוגשת תביעה לדמי לידה או לדמי אבטלה ע״י בת זוג של בעל עסק – מתייחסים אליה בחשדנות רבה ומתקיים הליך בדיקה מאד קפדני להעסקה זו.

על בת הזוג התובעת דמי לידה או דמי אבטלה לעמוד בנטל הוכחה מאד כבד כדי לזכות בתביעה כזו, תביעה שברוב המקרים נדחית.

מקרה כזה הובא בפני בית הדין לעבודה בחיפה ( כל ערעור על דחיית תביעה לדמי לידה או אבטחה כנגד הביטוח הלאומי יובא בפני בית הדין לעבודה הואיל ומדובר כאן בדיני עבודה).

במקרה הזה, בת זוג שהועסקה בעסק של בעלה שנוהל עם שותף תבעה דמי אבטלה שלא אושרו ומכאן העירעור שהגישה .

טענת הביטוח הלאומי היתה שלא התקיימו יחסי עבודה, היא בעלת שליטה בעקיפין ולא התקיימו יחסי עובד-מעביד , ולכן פיטוריה מהעבודה לא מזכים אותה בדמי אבטלה.

על כך ערערה האשה לבית המשפט בחיפה.

החברה עסקה בקידום ושיווק אתרי אינטרנט ולימים הועבר לחדר בביתם של בני הזו בקיבוץ אילון.

האשה קיבלה את שכרה בתלוש והשכר הופקד לחשבונה בכל חודש לרבות הפרשות סוציאליות שהועברו לחברות הביטוח..

יש לציין שהעסק נוהל על ידי הבעל עם שותף נוסף וכמו כן , בעבר , לאחר בדיקה של המוסד לביטוח לאומי היא קיבלה דמי לידה כעובדת שכירה.

בשנת 2019 , לאור העובדה שהכנסות החברה פחתו באופן משמעותי , פוטרה התובעת ושולמו לה פיצויי פיטורין.

המוסד לביטוח לאומי סרב להכיר בפיצויי הפיטורין בשל העובדה שלא התקיימו לטענתו יחסי עובד מעביד וביקש לחייב את התקבול שקיבלה התובעת כפיצויי פיטורין בדמי ביטוח לאומי.

בית הדין לעבודה בראשות השופט טל גולן ונציגי הציבור רו”ח זאב פוגל (שהיה שותף במשרדנו) והנרי אלקסלסי קיבלו את טענות התובעת.

בעסקים משפחתיים בהם מועסקת בת הזוג יש להקפיד הקפדה יתרה על ההתנהלות של העסק במישור העסקה.

ראשית , כמובן שחייבת להיות העסקה בפועל , מעבר לזה יש להקפיד על כל הכללים בתשלום השכר כמו כל עובד אחר – דיווח שעות , תשלום השכר , כפיפות , אופן קבלת החלטות , הסכם עבודה , טופס הודעה לעובד , תלוש שכר נאות וכדומה.

חשוב לציין שקיימים מקרים רבים בהם הביטוח הלאומי בודק תביעות לדמי לידה ואחרות בכל המקרים בהם מועסקת בת זוג ולא כל המקרים זוכים להצלחה עקב חוסר הקפדה על כללי ההתנהלות של עובד – מעביד.

כדאי לקרוא גם על:

טופס 4435 – הצהרה לקביעת בן זוג רשום למס הכנסה

המאמר מאת רו"ח יורם שיפר

שותף מנהל במשרד רואי החשבון "זיו שיפר ושות – רואי חשבון". רו"ח יורם שיפר הינו יזם אינטרנט בלתי נלאה, מפתח המערכת UCAN2 , invoice4u ועוד כמה וכמה מערכות שנועדו לעזור לבעלי עסקים לעוף אל עבר הזריחה. הוא גם מנגן על חצוצרה, מופיע עם תזמורת כלי הנשיפה כלים שלובים, נשוי, אב ל 3 ילדים ובסך הכול ממש שמח בחלקו.